Detailing samochodowy – zakres oferty

Karoseria samochodu jest narażona na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych. Codzienne podróże wiążą się z możliwością drobnych uszkodzeń – skaz spowodowanych przez uderzające kamyczki, zarysowań czy blaknięcia lakieru pod wpływem działania promieni UV. Dodatkowo na lakier samochodowy niekorzystnie działa woda deszczowa. To powoduje skazy, drobne ślady rdzy, zarysowań i zmatowienie naturalnego koloru. Właściciele, którzy chcą, aby ich pojazd odzyskał dawny blask, mogą skorzystać z usług detailingu samochodowego.
Wiele serwisów oferuje detailing Poznań. Są to usługi, które pozwalają usunąć ślady eksploatacji i sprawiają, że nawet kilkunastoletnie auto, na pierwszy rzut oka, będzie prezentować się prawie jakby właśnie wyjechało z salonu. Co tak naprawdę wchodzi w zakres autodetailingu?
Pierwszym krokiem usług bardzo często jest bezpieczne mycie pojazdu. Na czym ono polega? Otóż, karoseria jest myta starannie dobranymi środkami chemicznymi, które nie tworzą na lakierze nawet najdrobniejszych mikrourazów. Gdy zabrudzenia zostaną usunięte, serwisanci zwykle przechodzą do drugiego kroku zabiegu. Jest to korekta lakieru. Korekta polega na polerowaniu za pomocą specjalistycznych narzędzi. Polerowanie pozwala usunąć większość drobnych zarysowań, skaz, hologramów. Zabieg ten przywraca również pierwotny kolor lakieru. Większość serwisów proponuje różne etapy korekty. Precyzyjne polerowanie jest w stanie usunąć nawet do około 98% niedoskonałości.
Korekta lakieru może zostać połączona z jego zabezpieczeniem. Do zabezpieczania wykorzystuje się naturalne i syntetyczne woski oraz specjalne powłoki ceramiczne. Powłoki ceramiczne są hydrofobowe, czyli odporne na wodę. Jest to doskonała ochrona przed działaniem wilgoci i pojawieniem się rdzy na karoserii. Powłoki chronią również przed blaknięciem koloru pod wpływem promieni UV.
Detailing samochodowy Poznań bardzo często obejmuje nie tylko odnowienie karoserii, ale także bardzo dokładne czyszczenie i zabezpieczanie wnętrza. W tym przypadku są czyszczone tapicerki samochodowe (zarówno skórzane, jak i z materiałów tapicerowanych). Tapicerki zabezpiecza się za pomocą specjalnych powłok kwarcowych. Kolejnym krokiem usługi często jest mycie komory silnika, regeneracja reflektorów oraz bardzo dokładne czyszczenie felg. Usługi detailingowe pozwalają odnowić auto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *